Sinema TV Yapım Yönetim

Program tanımı
Yapım - yönetim, TV yayıncılığının ve Sinema'nın temel unsurlarındandır. Nitelikli eleman arayan Görsel Yayın Sektörü için iyi yapımcılar ve yönetmenler yetiştirmek TÜRVAK Yapım Yönetim Bölümü'nün temel amacıdır. Bu kapsamda; reji asistanları, TV ve Sinema yapımcı ve yönetmen yardımcıları, sanat yönetmenleri, senaryo yazarları ve TV habercileri ile sinema ve dizi film oyuncuları yetiştirmek üzere hazırlanan eğitim programımız, bu sektöre en nitelikli elemanları sunacak düzeydedir.

Bölüme giriş için gerekenler
- En az lise mezunu olmak

Dersler

» İletişim Hukuku Dersleri / Mevzuat » Türkiye ve Dünya'da Televizyon
» TV tekniği » Haber Programları
» Siyasi Programlar » Eğitim/Kültür Programları
» Müzik/Eğlence Programları » Belgeseller, Drama Türü Yapımlar
» TV Oyunları, Reality Showlar » TV Dizileri, Yapım ve Yönetimle İlgili Teknik Bilgiler

Nasıl bir eğitim?

A - Sinema ve televizyon uygulamalı özel eğitim merkezinde dersler okulda, stüdyolarda, yayın merkezlerinde ve film setlerinde uygulamalı olarak verilmektedir.

B - Sinema ve televizyonlarda yapım, yayın, yönetim, spikerlik ve teknik bölümlerden oluşan mesleki eğitim programlarındaki dersler Türkiye'nin bu konulardaki uzman isimler tarafından verilmektedir.

Öğretim Görevlileri
ALİ KIRCA ,ADEM GÜRSES, BURÇAK EVREN, HALUK ŞİRİN, HALUK ÖZENÇ, HÜSEYİN AKGÜL, İRFAN ŞAHİN, İZZET ÖZ, KORCAN KARAR, MAHİNUR ERGUN, MELİHA VAROL, MUSTAFA ZİYA ÜLGENCİLER, ÖMER FARUK BAYHAN, PELİN DİŞTAŞ YAŞAROĞLU, SEVTAP AYTUĞ, SEZGİN NAT, SÜLEYMAN ERDOĞAN, ŞENGÜL KILIÇ, VOLKAN EKİN, YILMAZ EKMEKÇİ, ZİYA ÖZTAN
*İsimler alfabetik olarak yazılmıştır.