Müzeler Günü Ücretsiz Film gösterimi

Müzeler Günü Ücretsiz Film gösterimi 18 Mayıs 2018 - 1.Seans 12:00 - 2.Seans 16:00 Yer: Türvak Sinema - Tiyatro Müzesi - İSTANBUL Türvak Sinema Tiyatro Müzesi herkese iyi eğlenceler diler! *Uluslararası Müzeler Günü dolayısıyla 18 Mayıs’ta müzemiz tüm ziyaretçilere ücretsizdir!

Uluslararası Müzeler Günü’nü ücretsiz film gösterimi ile kutluyoruz!

18 Mayıs Cuma günü 80’lerde çekilmiş tek müzikal komedi olan “Renkli Dünya” iki seans olarak gösterilecektir.

I. seans: 12:00
II. seans: 16:00

Renkli Dünya (1980)

Renkli Dünya yapımcılığını Erler Film’in üstelendiği yönetmenliğini Orhan Aksoy’un yaptığı Yeşilçam’ın en güzel müzikal komedi örneğidir. 1980 yılında yapılan filmin başrollerinde Gülşen Bubikoğlu ve Erol Evgin yer alır. İzzet Günay, Ayşen Gruda, Nevra Serezli, Adile Naşit, Erol Günaydın, İsmet Ay, Halit Akçatepe ve Mürvet Sim de Renkli Dünya’da rol alan diğer unutulmaz sanatçılarımızdır.

Filmin müzikal olması nedeni ile dönemin popüler ve zamanımızın kültleşmiş birçok sevilen şarkısı da hikâyenin akışı içinde yer alır. Gülşen Bubikoğlu , Yeliz’in “Rüya” isimli şarkısının playbackini yaparken, Erol Evgin ise sözleri Çiğdem Talu’ya ve bestesi ise Melih Kibar’a ait olan “Memlekete Hasret” şarkısını seslendirir.

Tüm film boyunca bir yandan 80’li yılların popüler şarkılarını dinlerken diğer yandan da Yeşilçam’ın yarattığı o renkli, tatlı- hayali dünyayı seyretmenin mutluluğunu yaşayacaksınız!

Türvak Sinema Tiyatro Müzesi herkese iyi eğlenceler diler! *Uluslararası Müzeler Günü dolayısıyla 18 Mayıs’ta müzemiz tüm ziyaretçilere ücretsizdir!